Výsadkář při svém prvním seskoku: "Pane nadporučíku, nemůžu otevřít padák!"
Vedle padající nadporučík: "Nic se nebojte, vždyť je to jen cvičení!"
Rotmistr řve: "Vojín Žemlička, vy jste si stěžoval, že máte v omáčce hlínu?! Víte, od čeho tu vlastně jste?"
"Ano, pane rotmistře - jsem tu proto, abych bránil vlast a ne proto, abych ji po kouskách užíral."
Velitel praporu před na nastoupeným útvarem: "Vojáci, úkol musíme splnit i kdybychom měli pracovat pětadvacet hodin denně! Má někdo nějaké připomínky?"
"Pane majore, vojín Valík, den má prosím jen 24 hodin."
"Správný postřeh, vojíne! Nevadí, vstaneme tedy o hodinu dřív!"
Mladý důstojník na ministerstvu obrany pracoval dlouho do večera ... Generál u skartovačky