Vojáci mají školení o minách a jeden vojín se ptá: "Pane veliteli, co máme udělat, když šlápnem na minu?"
"Standartní postup, vojíne, je vyskočit deset metrů do výšky a rozptýlit se po okolí."
Voják na stráži, blíží se narušitel: "Stůj, kdo je to?"
"Já."
"Řekni heslo."
"Heslo."
"Dobře, pokračuj!"
Generál se svými vojáky dobyl velké město ... Generálův rozkaz
Před odvodní komisi přijde branec, kterému se na vojnu vůbec nechce ... Před odvodní komisí