Paní učitelka se ptá malého Pepíka: "Co nám můžeš povědět o vlaštovkách?"
"Jsou to velice moudří ptáci - jak začne škola, odletí do jižních krajin!"
"Mami, dáš mi dvě koruny na lízátko?"
"Ale Pepíku, vždyť už jsi velký kluk!"
"Tak mi dej dvacku na pivo!"
Malý Pepík: "Tati, je inkoust drahý?"
"Ne, levný."
"Tak nevím, proč maminka tak nadává, když se mi vylil na tu novou sedací soupravu!"
Pepík jde s maminkou po ulici a na rohu sedí žebrák, který má jednu ruku, jednu nohu a jedno oko. Pepík se ptá: "Mami co je tohle za pokémona?"