Příjde Pepíček pozdě do školy a omlouvá se: "Promiňte, já jsem se opozdil, protože jeden pán na autobusové zastávce ztratil desetikorunu."
"A ty jsi mu ji pomáhal hledat?"
"Ne, já jsem na ní stál!
Pepíček se ptá otce: "Tati, automobil se píše s měkkým nebo tvrdým y?"
"Napiš prostě auto."
Pepíček, celý pobledlý, přijde do lékárny: "Máte nějaké prášky proti bolesti?"
"A co tě bolí, chlapečku?"
"Zatím ještě nic, ale tatínek si právě prohlíží moje vysvědčení."
Paní učitelka se ptá ve škole žáků, jak se vyrábí elektřina.