Dáma z vyšších kruhů přišla k věhlasnému lékaři: "Neustále ztrácím věci. Dalo by se to vyléčit?"
"Dalo, bude to však daleko dražší než věci ztrácet."
Baví se dva lékaři: "Ty, co říkáš, jsou ústřice zdravé?"
"Já nevím, ještě jsem žádnou neléčil."
Přijde dědeček na pravidelnou lékařskou prohlídku.
Doktor ho prohlédne: "Tak dědo, to bychom měli, ale ještě budete muset přijít zítra, abychom vám odebrali vzorky krve, moči a stolice."
Děda: "Ale pane doktore, já zejtra nemůžu. Nestačilo by, kdybych vám tady nechal své trenky?"
Lékař se ptá pacienta: "Kouříte?"
"Ne"
"Škoda, rozhodně byste se cítil líp, kdybyste přestal."