Víte, proč se farář musí učit chemii?
Aby uměl připravit svěcenou vodu.
"Zítra píšeme písemku z chemie. Budeš mi držet palce?"
"Klidně. Ale bude se ti špatně psát..."
Chemikář píše na tabuli vzorec H2SO4 a ptá se podřimujícího Pepíčka, co je to za vzorec. Pepíček koktá: "Pane učiteli, mám to na jazyku."
"Tak to honem vyplivni, protože to je kyselina."
"Můžeš mi říct chemické značení neonu?"
"Ne!"