Chovanec psychiatrické léčebny pozoruje z okna zahradníka: "Co to tam děláte?"
"Dávám hnůj na jahody."
"Hm, já jsem na ně vždycky dával šlehačku. Ale já jsem holt blázen."
Propustili pana Švehlíka z psychiatrické léčebny. Za pět minut byl vystrašený zpět.
"Ale copak, vždyť přece už víte, že nejste žížala, ale člověk, tak můžete jít klidně domů."
"No, já to vím, vy taky, ale ví to i ten kos na stromě v parku?!"
Svěřuje se chirurg psychiatrovi: "Měl jsem v ordinaci pacienta, co měl utkvělou představu, že je anděl."
"A co jste s ním udělal, pane kolego?"
"Uřezal jsem mu křídla a ona ho přešla legrace!"
Sedí dva blázni na střeše mrakodrapu ... Na střeše mrakodorapu