Návštěvník Ostatní a reklama

Vosk ze svíček

Přijde kontrolor z berního úřadu do synagogy. Provádí kontrolu a potom se obrátí na rabína a říká: "Všiml jsem si, že kupujete hodně svíček."
"Ano," odpověděl rabín.
"Dobře a co děláte s voskem, který odkapává?" zeptal se kontrolor.
"Dobrá otázka," povídá rabín, "my ho schraňujeme a když ho máme dost, pošleme jej zpátky k výrobci svíček a on nám občas pošle krabici zdarma."
"Ó," odpověděl kontrolor, poněkud zaskočen tím, že na svou neobvyklou otázku dostal tak praktickou odpověď. "Rabíne, a co tyhle všechny vaše nákupy macesů? Co děláte s těmi drobečky?"
Rabín odpověděl: "No, vlastně je schraňujeme a když jich je hodně, pošleme je v krabici zpátky výrobci a on nám občas pošle krabici macesových koulí."
"Hm," zamručel kontrolor a přemýšlel, jak rabína znervóznit.
"Dobře, rabi, a co děláte se všemi těmi předkožkami z obřízek?"
"Ano, ani s těmi neplýtváme." odpověděl rabín. "Co děláme je to, že je schraňujeme a když jich máme dost, tak je pošleme na berňák."
"Na berňák?" zeptal se nedůvěřivě kontrolor.
"Ano," odpověděl rabín, "na berňák ... a oni nám asi tak jednou za rok pošlou takovýho malýho čuráčka, jako jste vy."

Další vtipy
Vlak | Bojler | Tatínek má pravdu | Šalina | Puzzle

Tématické články:
Žvýkačky nemají dnes již se svými dávnými předchůdkyněmi nic společného. První žvýkačky se vyráběly z tuhých pryskyřic, kaučukového mléka, různých druhů trav, listů a vosků.
Punčové koule s pralinkami recept.2010 Informační portál přináší informace Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů

Mapa webu | Odkazy