Návštěvník Ostatní a reklama

Aprýlové vtipy a nachytávky

Aprýl je den, který je každoročně vyhrazen vtipálkům, kteří nachytávají své oběti pomocí aprílových žertů. Aprílové vtipy a nachytávky mají většinou charakter lži, kterou se snažíme prezentovat jako realitu.

Hamburger pro leváky
S převratnou novinkou přišel v roce 1998 jeden americký řetězec s rychlým občerstvením. V novinách nechal na apríla otisknout celostránkové inzeráty na první hamburger pro leváky. Všechny ingredience jsou v něm údajně otočené o 180 stupňů, takže se levákům lépe drží. Z povedeného velikonočního vtipu nebyli příliš šťastní zaměstnanci, kteří museli neustále vysvětlovat, že nic takového nemají.

Digitální displej pro londýnský Big Ben
Ztuha rozdýchávali Angličané zprávu, která je zasáhla na apríla v roce 1980. Jedno rádio informovalo o tom, že věž Big Ben dostane místo tradičního ručičkového ciferníku digitální displej.

Stav beztíže
Do arrýlových nachytávek se někdy zapojí i známí a uznávaní vědci jako třeba britský astronom Patrick Moore. V roce 1976 oznámil, že se 1. dubna přesně v 9.47 zmenší díky unikátnímu postavení planet zemská přitažlivost. Kdo v daný moment vyskočí do vzduchu, zažije stav beztíže. Vědci následně volaly stovky nadšených lidí s tím, že to skutečně funguje.

Tučňáci odletěli za sluníčkem
Britská televize v roce 2008 odvysílala v pořadu Zázraky evoluce reportáž o zajímavém objevu. Přírodovědci prý objevili na ostrově Krále Jiřího v Atlantickém oceánu skupinu tučňáků, která létá za teplem. "Když se výrazně zhoršilo počasí, oni místo toho, aby se klasicky zahřívali navzájem, vzletěli a odletěli do amazonského deštného pralesa za sluníčkem,"" pravil s vážnou tváří průvodce pořadem.

Česání těstovin ze stromů
Obrázky česání těstovin ze stromů, které BBC před více než půlstoletím na apríla ukázala, brala řada lidí za hotovou věc, protože seriózní veřejnoprávní stanici nepodezřívala ze škodolibého žertování.

Šikmá věž v italské Pise se zřítila
V roce 1960 oznámila dánská televize na apríla ve zprávách, že v proslulá šikmá věž v italské Pise se zřítila. Do televize pak volaly stovky šokovaných diváků.2010 Informační portál přináší informace Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů

Mapa webu | Odkazy